آموزشگاه زیبایی مریم رحیمی فرد

دوره آموزش اپیلاسیون

یکی از روش های موثر برای حذف موهای زائد از بدن و کندن آنها از ریشه اپیلاسیون نام دارد که با روش های مختلفی مانند استفاده از موم، الکترولیز یا لیزرکردن و بند انداختن انجام میگیرد.
استفاده از این روش ها باعث می شود تا موهای زائد بدن ۴ تا ۶ هفته درنیامده و مقدار آنها نیز کم شود.
شایع ترین روش استفاده از اپیلاسیون استفاده از موم است که یک روش قدیمی بوده و مزایای مختلفی مانند لطیف شدن بافت پوست، لایه برداری از پوست ، حذف موهای زائد و… داشته و در سالن های زیبایی توسط افرادی که دوره های آموزشی اپیلاسیون با موم را گذرانده اند انجام می گیرد . امروزه افراد زیادی داوطلب یادگیری این روش برای کار و کسب درآمد هستند.
در دوره های آموزش اپیلاسیون در آموزشگاه مریم رحیمی فرد هنرجویان علاوه بر آشنایی با انواع موم ها و نحوه استفاده از آنها با انواع ساختارهای پوست نیز آشنا شده و می توانند به صورت کاملا تخصصی و حرفه ای بدون آنکه هیچ گونه زخم یا خراشی بر روی بدن مشتری ایجاد کنند اپیلاسیون با موم را انجام دهند.

انواع موم های مورد استفاده برای اپیلاسیون کدامند؟

انواع مختلفی موم برای اپلاسیون کردن بدن و حذف موهای زائد وجود دارند که هر کدام از نظر ساختار و ترکیبات مورد استفاده در آنها با یکدیگر متفاوت هستند.
استفاده از موم با توجه به نوع موهای بدن، نازک، ضخیم یا ریز بودن آنها متفاوت است اما به طور کلی موم ها در انواع موم گرم یا داغ ، موم سرد، موم سرد، موم گیاهی،موم شکلاتی، موم توت فرنگی،موم آلوئه ورا وموم منظم طبقه بندی می شوند.
برای انتخاب نوع موم مناسب، اپیلاسیون کار ابتدا باید ساختار پوستی و نوع موهای بدن فرد را سنجیده و بر حسب آنها نوع مناسب موم را انتخاب کند.
در دوره های آموزشی آموزشگاه مریم رحیمی فرد هنرجو یاد می گیرد که چگونه ساختار پوست و مو را آنالیز نموده و بهترین و حرفه ای ترین نوع موم که سازگار با پوست مشتری بوده و باعث ایجاد حساسیت در پوست نمی گردد را انتخاب کند.

آموزش اپیلاسیون
آموزش اپیلاسیون

اپیلاسیون با موم چگونه انجام می شود؟

برای انجام اپیلاسیون علاوه بر استفاده از موم از نوعی پارچه برای جدا کردن سریع مو از روی پوست و کندن موها استفاده می شود که پد نام داشته و برای انجام این کار پارچه و خلاف جهت مو بر روی پوست کشیده می شود.
در صورتی که مشتری انجام اپیلاسیون گرم را انتخاب کند اپیلاسیون کار باید موم ها را تا حدی گرم کند که پوست را نسوزاند و تا گرم شدن موم ، پوست را کاملاً تمیز و آغشته به پودر بچه کند .
پس از پاک کردن عرق، لوازم آرایش و آلودگی های دیگر از سطح پوست اپیلاسیون کار یک لایه نازک از موم را توسط کاردک روی پوست کشیده و پد را روی آن قرار می دهد سپس دست خود را کاملاً روی پد فشار می دهد تا کاملا به پوست بچسبد و در خلاف جهت رویش مو ، پد را می کشد. تا کنده شود
برای آنکه درد ناشی از اپیلاسیون تسکین یافته و التهاب ایجاد نشود پس از کندن پد اپیلاسیون کار باید دست خود را روی محلی که اپیلاسیون شده است قرار دهد.
اما در صورتی که اپیلاسیون توسط موم سرد انجام شود اپیلاسیون کار ابتدا موم را بر روی پد ها کشیده و آن را بر روی ناحیه مورد نظر قرار می دهد سپس دستت را بر روی پد قرار داده تا کاملا ب روی پوست بچسبد و آن را خلاف جهت رویش مو می کشند.

برای آشنایی بیشتر با دوره آموزش اپیلاسیون ، فایل صوتی زیر را بشنوید :
….

مراحل آموزش اپیلاسیون در آموزشگاه مریم رحیمی فرد شامل چیست؟

در این دوره هنرجویان ابتدا باید با ساختار پوست و مو به طور کامل آشنا شوند، پس از این مرحله هنرجویان با انواع مومهای گیاهی و شیمیایی آشنا شده و نحوه استفاده از آنها را فرا میگیرند.
در ادامه آموزش، مربیان ، هنرجویان را با نحوه انجام صحیح اپیلاسیون در کل نواحی بدن آشنا می کنند و نحوه اعمال فشار توسط دست و موارد دیگری که اپیلاسیون کار باید انجام دهد را به هنرجویان آموزش می دهد.
در مرحله آخر آموزش، هنرجو تحت نظر مربی اپیلاسیون کردن را بر روی بدن مدل انجام می دهد تا مربی ایرادات کار را گرفته و هنر جور در این امر مسلط شود.

برای انجام اپیلاسیون بدن چه وسایل و ابزار آلاتی نیاز است؟

انجام اپیلاسیون بدن مانند سایر روش های آرایشی نیازمند یکسری وسایل و ابزار می باشد تا توسط آنها بتوان اپیلاسیون از بدن را انجام داد. این ابزارها شامل در زیر می باشند:
– روپوش و حوله یکبار مصرف
– پد رولی یکبار مصرف مخصوص اپیلاسیون
– پودر بچه
– کاردک پاک کننده مواد
– قاشق بزرگ
– پیشبند یکبار مصرف
– کاور یکبار مصرف برای روی تخت
– کرم های آبرسان گیاهی
– دستمال کاغذی
– پماد سوختگی
– دمپایی
– زرورق
تمام موارد نام برده شده در یک پک برای هنرجویان قرار داده شده و در هنگام ثبت نام به هنر جو ارائه میشوند و هزینه آنها نیز باید توسط خود هنرجو پرداخت شود.

برای کسب اطلاع از شهریه  و زمان شروع دوره با ما تماس گرفته یا در واتساپ پیام بگذارید.

پس از پایان دوره آموزشی اپیلاسیون بدن هنرجو چه مهارت هایی را کسب می کند؟

پس از پایان یافتن دوره آموزشی انجام اپیلاسیون بدن در آموزشگاه مریم رحیمی فرد ، هنرجویان می توانند به صورت کاملاً حرفه ای اپیلاسیون از بدن را بدون آسیب رساندن و ایجاد جراحت انجام داده و موهای زائد بدن را حذف کنند. آنها می توانند از مهارت فرا گرفته شده برای کسب درامد یا گسترش درآمد خود استفاده کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *