آموزشگاه زیبایی مریم رحیمی فرد

آموزش تکنسین داروخانه

به افرادی که در دوره های آموزشی خاصی شرکت نموده و توانایی نسخه خوانی و تحویل دارو به مشتری را دارند تکنسین داروخانه گفته می شود. تکنسین داروخانه امروز از جمله مشاغلی است که برای انجام آن نیاز به مهارت های ویژه ای بوده و فرد باید دایره وسیعی از اطلاعات در مورد امور مربوط به داروخانه را داشته و بلد باشد.
درآموزشگاه مریم رحیمی فرد دوره های آموزش تکنسین داروخانه به هنرجویان آموزش داده می شود و هنرجویان زیر نظر مربیان و اساتید مجرب و متخصص می ‌توانند در این زمینه به طور حرفه ای امور مربوط به داروخانه را فرا گرفته و بر این امر مسلط شوند.
در این دوره آموزشی هنرجویان علاوه بر آشنایی با داروهای شیمیایی تجویز شده توسط پزشکان با داروهای گیاهی و همچنین محصولات آرایشی و بهداشتی کاملاً آشنا شده و نحوه دسته بندی داروها در داروخانه را فراگرفته و می‌توانند قفسه چینی دارو ها را انجام دهند.

آموزش تکنسین داروخانه در تهران
آموزش تکنسین داروخانه در تهران


تکنسین های داروخانه چه کاری انجام می ‌دهند؟

تکنسین های داروخانه تحت نظارت داروسازان بوده و تمامی عملیات هایی که در داروخانه انجام می شود ، را انجام می دهند . به عنوان مثال آنها نسخه بیماران را پیچیده و خدمات دیگر را به مشتریان ارائه می دهند .همچنین نظارت بر اموری مانند عملیات های فنی، پاسخگویی به تلفن و ارتباط بین سایر کارگران نیز از وظایف تکنسین های داروخانه می باشد.
به عبارت دیگر تکنسین های داروخانه پس از دریافت نسخه و خواندن آن داروهای موجود در نسخه را آماده نموده و پس از ثبت نسخه توسط نرم افزارهای مربوطه در کامپیوتر و برچسب گذاری بر روی داروها و پس از بررسی توسط دکتر داروساز داروخانه آنها را به بیمار تحویل می دهند.
تکنسین های داروخانه باید دارای برخی مهارت ها و ویژگی ها همچون توانایی مدیریت و سازماندهی داروخانه ، دارا بودن دقت بالا برای انجام وظایف خود ،جزئی نگری برای به حداقل رساندن خطاهای انسانی و جلوگیری از ایجاد خطر برای بیماران و خدمات دهی مناسب به بیمار از طریق برقراری ارتباط و تعامل با مشتری باشند تا بتوانند در کار خود موفق عمل کنند.

برای آشنایی بیشتر با دوره آموزش تکنسین داروخانه ، فایل صوتی زیر را بشنوید :
….

دلایل اهمیت نسخه خوانی چیست؟

با توجه به اینکه نسخه خوانی با سلامت افراد در جامعه مرتبط است کوچکترین اشتباه در آن ممکن است جبران ناپذیر باشد و. همچنین با توجه به اینکه نسخه خوانی رشته‌ای در دانشگاه نداشته و افراد عادی بدون گرفتن مدرک از دانشگاه در رشته مربوطه در داروخانه ها مشغول به کار می شوند ، بنابراین ضروری است که افراد دوره های نسخه خوانی را در آموزشگاه‌های آزاد که دارای مجوز از وزارت بهداشت هستند زیر نظر اساتید برجسته و با تجربه گذرانده تا در این حرفه کاملاً مسلط و حرفه ای عمل کنند.

سرفصل‌های دوره آموزش تکنسین داروخانه شامل چیست؟

در آموزشگاه مریم رحیمی فرد هنرجویانی که برای دوره آموزش تکنسین داروخانه ثبت نام کرده‌اند ابتدا با نوع داروها و دارویی که پزشک در نسخه تجویز کرده است آشنا شده و نسخه خوانی را به طور کامل فرا می گیرند و می‌توانند تعداد داروهای تجویزی در نسخه را کاملاً تشخیص دهند .
سپس هنرجویان با انواع لوازم آرایشی و بهداشتی و همچنین تجهیزات پزشکی که توسط داروخانه ها به فروش می رسند آشنا می‌شوند . در پایان دوره و پس از قبولی در آزمون مدرک معتبر به آنها اعطا می شود.
لازم به ذکر است که آموزش های تکنسین داروخانه در اموزشگاه مریم رحیمی فرد شامل آموزش های تئوری و عملی بوده و برای شرکت در این کلاس ها هنرجو باید حداقل دارای مدرک دیپلم باشد.
در پایان دوره هنرجویان تمام اشکال دارویی را به خوبی شناخته و می توانند آنها را در دسته های مربوط به خود قرار دهند. آنها همچنین پس از پایان دوره با فرآورده های آرایشی و بهداشتی نیز به خوبی آشنا شده و توانایی تشخیص داروهای گیاهی از شیمیایی را دارا می باشند.
یکی دیگر از مهارت هایی که در پایان دوره آموزش تکنسین داروخانه هنرجویان کسب می کنند نحوه استفاده و کاربرد تجهیزات پزشکی است که در داروخانه ها به فروش می رسند .هنرجویان به خوبی می توانند پس از گذراندن این دوره انواع نسخه های مختلف را خوانده و تعامل خوبی در داروخانه برقرار کنند.
افرادی که موفق به کسب مدرک تکنسین داروخانه شوند می توانند با استناد به این مدرک در تمامی داروخانه ها مشغول به کار شده و برای خود کسب درآمد کنند.

برای کسب اطلاع از شهریه  و زمان شروع دوره با ما تماس گرفته یا در واتساپ پیام بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *