آموزشگاه زیبایی مریم رحیمی فرد

دوره آموزش میکروپیگمنتیشن

دوره آموزش میکروپیگمنتیشن یکی از دوره های قابل ارائه در در آموزشگاه مریم رحیمی فرد است که هنرجویان زیادی تمایل به شرکت و فرا گرفتن آن برای کسب درآمد و جذب شدن در بازار کار را دارند.
میکروپیگمنتیشن تکنیکی است که به شما کمک می کند تا برخی از ویژگی های صورت و بدن خود را اصلاح نموده و زیبا سازی کنید.
این روش نوعی درمان است که باعث رنگ بخشیدن به رنگدانه های پوست شده و بازسازی مناطقی که تحت تاثیر قرار گرفته اند مانند ابروها ، لب‌ و غیره را انجام می‌دهد.
امروزه میکروپیگمنتیشن به عنوان جایگزین مناسبی برای تاتو ابرو و لب شناخته می شود ، زیرا ظاهری طبیعی تر وزیباتر ارائه داده و به افراد این امکان را می‌ دهد تا آرایشی نیمه دائمی داشته باشند.
میکروپیگمنتیشن یک تکنیک عالی هم برای بهبود زیبایی و هم برای پوشاندن نواقصی مانند آلوپسی ابرو و کمبود مو در نواحی است که باعث بازیابی اعتماد به نفس می‌ شود.
از این روش بیشتر برای ایجاد تعادل و اصلاح ویژگی های صورت استفاده شده و همچنین باعث زیبایی نواحی تحت میکروپیگمنتیشن مانند لب ها، چشم ها و ابروها می شود.
این روش همچنین باعث اصلاح آسیب های ناشی از درمان های پزشکی بسیار تهاجمی مانند شیمی درمانی یا نقص های ژنتیکی نیز می گردد و این امر با پر کردن شکاف های کوچک بین مو و مو با میکروپیگمنت ها به دست می آید، البته این کار به روشی ظریف و طبیعی انجام می شود.
برای انجام میکروپیگمنتیشن رنگ دانه ها در ناحیه ای که قرار است رنگ شوند با کمک سوزن به سطح ابتدایی پوست یعنی اپیدرم تزریق می‌شوند.
مشخص است که انجام آن یک کار کاملاً تخصصی بوده و برای پرداختن به به این امر نیاز به گذراندن دوره های آموزشی و تمرین زیر نظر مربیان حرفه ای و مجرب می باشد.
درآموزشگاه مریم رحیمی فرد هنرجویان برای گذراندن این دوره ابتدا نحوه طراحی بر روی نواحی از صورت که قصد اصلاح و انجام میکروپیگمنتیشن بر روی آن را دارند را فرا می گیرند.
هنرجویان سپس نحوه انتخاب رنگ مناسب رنگدانه، متناسب با رنگ پوست فرد را فراگرفته و نحوه استفاده از قلم مورد استفاده در این روش را یاد می گیرند و می آموزند که چگونه این روش را روی ابرو، خط چشم، خط لب و یا خود لب به صورت کامل انجام دهند.
میزان اعمال فشار دست هنگام کار با قلم یکی دیگر از تکنیک هایی است که در دوره میکروپیگمنتیشن آموزش داده می شود.

دوره آموزش میکروپیگمنتیشن
دوره آموزش میکروپیگمنتیشن

سرفصل های دوره آموزش میکروپیگمنتیشن

سرفصل های دوره آموزش میکروپیگمنتیشن در آموزشگاه مریم رحیمی فرد شامل موارد زیر می باشد:
– آموزش هاشور و سایه زدن ابرو
– نحوه ترمیم شکل ابرو به صورت دائمی
– آموزش نحوه کشیدن خط چشم و بن مژه
– نحوه پوشش دادن جای زخم، شکستگی و یا نواحی که مو ندارد.
– آموزش های لازم برای مراقبت هایی که برای بعد از میکروپیگمنتیشن لازم به انجام آنها است.
– نحوه کشیدن رژ لب توسط میکروپیگمنتیشن و کشیدن خط چشم، خط لب، هاشور، دکوپاژ و شیدینگ

ابزارهای لازم برای انجام میکروپیگمنتیشن شامل چیست؟

برای گذراندن دوره آموزش میکروپیگمنتیشن و انجام این روش هنرجویان باید از ابزارهای خاص این تکنیک استفاده کنند که شامل دستگاه میکروپیگمنتیشن ، رنگ مخصوص و سوزن های استریل است که این ابزار در قالب یک پک در هنگام ثبت نام در دوره آموزش میکروپیگمنتیشن در آموزشگاه مریم رحیمی فرد به هنرجویان ارائه شده و هزینه آنها نیز برعهده هنرجو است.

نحوه برگزاری دوره کاشت ناخن

دوره کاشت ناخن در آموزشگاه مریم رحیمی فرد به صورت خصوصی با ۲ تا ۳ هنرجو ، نیمه خصوصی ۴ تا ۸ نفر و گروهی با ۸ تا ۱۵ هنرجو به صورت هفته ای سه بار برگزار شده و آموزشگاه این امکان را برای افرادی با وقت محدود و شاغل ایجاد کرده است تا بتوانند در آخر هفته ها و بعد از ظهرها درکلاس حضور یابند.

مراحل آموزش میکروپیگمنتیشن در آموزشگاه مریم رحیمی فرد چیست؟

در ابتدای آموزش هنرجویان با دستگاه میکروپیگمنتیشن و نحوه کار با آن آشنا می شوند.
در قدم بعدی مربیان به هنرجویان می آموزند که چگونه طراحی بر روی صورت مشتری را قبل از اعمال این روش انجام دهند.
در ادامه هنرجویان می آموزند که میزان فشار دست در حین کار چقدر باشد و نحوه حرکت دست خود را چگونه تنظیم کنند.
در پایان آموزش هنرجویان میکروپیگمنتیشن کردن بر روی نواحی مختلف را بر روی مدل و زیر نظر مربیان مجرب و حرفه ای این مرکز انجام می ‌دهند تا بر این امور تسلط و مهارت کافی را پیدا کنند.

هنرجویان پس از گذراندن دوره آموزش میکروپیگمنتیشن در آموزشگاه مریم رحیمی فرد موفق به کسب چه مهارت هایی می شوند؟

پس از پایان یافتن دوره آموزش میکروپیگمنتیشن در آموزشگاه مریم رحیمی فرد هنرجویان می ‌توانند به طور کاملاً حرفه‌ای با ابزارهای میکروپیگمنتیشن کار کرده و این روش را بر روی نواحی مختلف صورت مانند ابرو، خط چشم، رژلب و خط لب با رنگ های مختلف که متناسب با رنگ پوست مشتری است، انجام دهند.
با توجه به اینکه این تکنیک یک روش تقریبا جدید در دنیای مد و زیبایی به شمار می رود بنابراین ، افراد زیادی تمایل به امتحان کردن آن برای زیباتر کردن و رفع نقایص موجود در صورت خود دارند و می توان گفت یکی از شاخه های پرطرفدار آرایشی به شمار می رود که مشتریان زیادی داشته و کسب درآمد کردن از این رشته بسیار ایده‌آل است و افراد شاغل در این زمینه می ‌توانند درآمدهای بالایی داشته باشند.

میکروپیگمنتیشن چیست؟

میکروپیگمنتیشن جمله ای است که هم در دنیای زیبایی و هم در دنیای پزشکی زیاد شنیده می شود. اما افراد زیادی نیز وجود دارند که نمی‌دانند میکروپیگمنتیشن چیست و با نتایجی که این روش می تواند به دست آورد آشنا نیستند.
به بیان ساده میکروپیگمنتیشن یک روش زیبایی یا گاهی اوقات پزشکی است که در طی آن از رنگدانه های رنگی برای بهبود ویژگی هایی مانند ابروها ، خطوط مو، لب ها ، چشم ها و موارد دیگر استفاده می‌شود این روش هم برای آقایان و هم برای خانم ها مناسب بوده و شامل وارد کردن یک سوزن کوچک و نازک به داخل پوست و تزریق رنگدانه رنگی به زیر لایه اپیدرم است.
از این روش که به آن آرایش نیمه دائم نیز گفته می شود برای بهبود ظاهر افراد استفاده می گردد و باعث جایگزین شدن رنگ از دست رفته روی پوست می‌گردد.
این روش همچنین برای افرادی که تحت درمان های پزشکی مانند شیمی درمانی هستند و بیماران مبتلا به آلوپسی بسیار مفید است.

کدام نواحی از بدن می ‌توانند تحت میکروپیگمنتیشن قرار گیرند؟

این روش را می توان در بسیاری از نواحی بدن انجام داد اما بیشتر در اطراف صورت و سر انجام می شود . در زیر چند نمونه از نحوه و مکان انجام میکروپیگمنتیشن بر روی بدن آورده شده است:

ابرو

در طول اعصار ، ابروها همیشه یکی از کانون‌های اصلی زیبایی بوده‌اند . در دنیای امروز میکروپیگمنتیشن به یکی از محبوب ترین تکنیک ها برای رسیدن به زیبا ترین ابروها بدون نیاز به ساعت ها وقت گذاشتن جلوی آیینه تبدیل شده است. با این تکنیک ابروهای عالی برای صورت کشیده شده و همچنین می توان به عنوان روشی برای پر کردن ابروهای کم پشت از آن استفاده نمود.
در این روش به جای استفاده از خطوط ریز یا تقلید موهای طبیعی ابرو که در میکروبلیدینگ استفاده می‌شود از رنگدانه هایی استفاده می کند که بیشتر شبیه خالکوبی سنتی است . این نقاط کوچک این امکان را فراهم می‌ کنند تا رنگ به تدریج ساخته شده و در نتیجه جلوه مطلوب تر و طبیعی تر ایجاد می کند.

خط چشم

بسیاری از متخصصان زیبایی کشیدن خط چشم توسط میکروپیگمنتیشن را نیز انجام می دهند . این روش شامل تزریق رنگدانه بر روی پلک بوده که شبیه مداد یا خط چشم مایعی که به طور روزمره استفاده می شود، است.
خط چشم کشیدن با استفاده از میکروپیگمنتیشن معمولاً توسط کسانی انتخاب می ‌شود که عادت به کشیدن روزانه خط چشم دارند. آنها برای اینکه دردسر کشیدن این کار را نداشته باشند ترجیح می دهند این روش را بر روی پلک چشم خود انجام دهند . این روش با توجه به نیازهای مشتری انجام می شود، به عنوان مثال برخی از مشتری ها درخواست یک خط چشم ظریف را دارند که بر روی خط مژه اعمال می شود و برخی دیگر تمایل به کشیدن یک خط چشم ضخیم تر روی پلک چشم خود را برای جلوه بیشتر دارند.

پوست سر

در حالی که این روش به طور سنتی با تقلید از تکنیک های آرایشی خاص همراه بوده است اما برای کمک به افرادی که از ریزش موی ناخواسته رنج می ‌برند نیز مفید است . طبق گزارش انجمن ریزش مو در آمریکا در 35 سالگی دو سوم مردان نوعی ریزش مو را تجربه خواهند کرد . این انجمن ادعا می ‌کند که تا سن ۵۰ سالگی تقریبا ۸۵ درصد از مردان موهای نازک تری نسبت به سال‌های گذشته خواهند داشت . میکروپیگمنتیشن پوست سر برای کمک به افرادی که اعتماد به نفس خود را به دلیل ریزش مو از دست داده‌اند طراحی شده است این روش یک درمان غیر تهاجمی است که در طی آن از سوزن تخصصی برای نفوذ رنگدانه به پوست استفاده شده و به ایجاد فولیکول های ریز در سرتاسر پوست سر کمک می کند.
اساساً میکروپیگمنتیشن پوست سر نقاط کوچکی را برای تقلید از طاهر کلی ایجاد نموده و باعث می‌شود یک مدل موی طبیعی و شیک ایجاد شود.

خط لب

اکنون بیش از هر زمان دیگری زنان رویای داشتن لب هایی حجیم و خوشرنگ را در سر دارند . در بسیاری از کلینیک استفاده از پرکننده های پوستی یکی از محبوب ترین تکنیک ها برای دستیابی به این نتایج است. اما در بسیاری از مراکز میکروپیگمنتیشن لب نیز ارائه می ‌شود که در این روش لب ها توسط تزریق رنگدانه حجیم و پر رنگ تر نشان داده می شوند .
در این فرایند سوزن های کوچکی به لب های فرد وارد شده و رنگدانه هایی که رنگ آن انتخابی است به لب تزریق می شود . این روش باعث وضوح بیشتر لب ها و بزرگتر نشان دادن آنها می شود.

استتار اسکار یا جای زخم ها

اسکار اغلب از نظر شکل و رنگ متفاوت از پوست معمولی است . برای بهبود یا پنهان سازی اسکار یا جای زخم می توان از لوازم آرایشی مانند کانسیلر استفاده کرد و آنها را پنهان نمود. با این حال این مواد آرایشی اغلب در طول روز از بین می روند و می توانند جای زخم را آشکار کنند. در این گونه موارد استفاده از میکروپیگمنتیشن جایگزینی تقریباً دائمی برای مواد آرایشی جهت استتار جای زخم است.

مراقبت های بعد از انجام میکروپیگمنتیشن شامل چیست؟

به طور کلی فرد پس از انجام این روش زیبایی بلافاصله به خانه فرستاده می شود اما باید منتظر تورم و قرمزی در ناحیه تحت درمان باشد . برای‌ جلوگیری و بهبود تورم ، تکنسین زیبایی به شما توصیه می ‌کند که هر چند وقت یک بار ناحیه را با یخ پوشش داده و از پماد روی آن استفاده کنید. این رنگدانه ها معمولاً در هفته‌های بعد پررنگ تر به نظر می رسند اما به مرور زمان محو می‌شوند.
برای اینکه میکروپیگمنتیشن تا حد ممکن دوام داشته باشد بسیار مهم است که به درستی از ناحیه مراقبت کنید. به طور کلی روند بهبود معمولاً شامل انتظار برای بهبود طبیعی ناحیه است. بدین منظور افراد باید حداقل به مدت ۲ هفته از تعریق، قرار گرفتن در معرض آفتاب شدید و استفاده از مواد آرایشی بیش از حد اطراف ناحیه خودداری کنند، همچنین برای جلوگیری از وقفه در روند بهبودی ضروریست که ناحیه مورد نظر را به طور منظم تمیز کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *