آموزشگاه زیبایی مریم رحیمی فرد

دوره آموزش احیا و صافی مو

دوره آموزش احیا و صافی مو که با نام کراتینه‌ کردن ‌مو شناخته می شود شامل صاف کردن موهای وز، فر و حالت دار بوده و باعث درخشندگی موها نیز می شود و یکی از شاخه های پرطرفدار آرایشی می باشد. به همین دلیل افراد زیادی تمایل به شرکت در دوره آموزش کراتینه کردن مو دارند.
کراتینه کردن موها با استفاده از مواد شیمیایی انجام می ‌شود. کراتین یک پروتئین است که محافظ مو و ناخن بوده و از آسیب مو در برابر گرما و موخوره جلوگیری نموده و مانع از شکنندگی مو می‌ شود.
کراتینه کردن باعث ترمیم ساقه های مو شده و تارهای مو را صاف می کند . استفاده از این روش برای کسانی که تار موهای آنها ضخیم بوده اما آسیب دیده و وز است بسیار مناسب است.
کراتینه کردن مو در صورت رعایت موارد مراقبتی و استفاده از شامپوهای ویژه ۳ تا ۶ ماه دوام داشته و افراد می‌ توانند در این مدت از موهای صاف و درخشان خود لذت ببرند

دوره آموزش کراتینه مو در آموزشگاه مریم رحیمی فرد شامل چند بخش است؟

این دوره آموزشی برای مبتدیانی که هیچ گونه تجربه ای نداشته و خواستار آموزش در سطح بالا هستند و برای آرایشگران که علاقمند به توسعه دانش و مهارت های خود در اشکال نوآورانه مراقبت از مو می باشند در نظر گرفته شده و از دو بخش تئوری و عملی تشکیل شده است.
در بخش تئوری هنرجویان با بهداشت و ایمنی کار آشنا شده و می آموزند که چه کسانی برای انجام این کار منع انجام دارند، همچنین به هنرجویان آموزش داده می شود که از چه روش هایی و در چه موهایی برای انجام این کار استفاده کنند.
در ادامه هنرجویان با ابزارهای لازم برای انجام این کار آشنا شده و نحوه آماده سازی مو را فرا می گیرند.
مربیان آموزشگاه در ادامه به هنرجویان می‌آموزند که چگونه محصولات مناسبی را برای انواع موها انتخاب نموده و بر روی آنها اعمال کنند . در ادامه هنرجویان یاد می گیرند که چگونه مشتری را با روش های مراقبتی و محصولاتی که پس از انجام کراتینه کردن موها باید استفاده کنند آشنا کنند.
در بخش عملی هنرجویان زیر نظر مربیان مرحله به مرحله کار را بر روی مدل انجام داده و خطاهای آنها و اشکالاتشان گرفته می شود.
در این دوره همچنین مربیان شاخه های دیگر احیای مو مانند ریباندینگ کردن موها که یک روش ژاپنی برای اعمال مواد شیمیایی بر روی موهای بدون رنگ بوده و مو را کاملاً نرم صاف و شلاقی می کند، گلوبال، نانو گلوبال، بوتاکس مو و پروتئین تراپی را نیز به هنرجویان آموزش می ‌دهند و هنرجویان می آموزند که چگونه به صورت کاملاً اصولی، صحیح و تخصصی اتوکشی مو را پس از مواد گذاری بر روی آن انجام دهند.

دوره آموزش احیا و صافی مو
دوره آموزش احیا و صافی مو

سرفصل های دوره آموزش احیا و صافی مو در آموزشگاه مریم رحیمی فرد شامل چیست؟

– آشنا کردن هنرجویان با انواع برندها و محصولات مورد استفاده برای احیا و صافی مو
– آموزش نحوه گلوبال مو
– آموزش نحوه ریباندینگ کردن موها
– پروتئین تراپی مو
– کراتین کردن مو
– نحوه نانو گلوبال مو
– اصول استفاده از اتوی مو و نحوه سشوار کشیدن صحیح
– نحوه مواد گذاری اصولی و صحیح و آشنایی هنرجویان با کاربرد صحیح مواد مختلف در برندهای متفاوت

برای آشنایی بیشتر با دوره آموزش احیا و صافی مو ، فایل صوتی زیر را بشنوید :
….

برای کسب اطلاع بیشتر ، شهریه  و زمان شروع دوره با ما تماس گرفته یا در واتساپ پیام بگذارید.

برای یادگیری و انجام روش های صافی و احیای مو به چه ابزار و وسایلی نیاز است؟

مهمترین ابزار برای صافی و احیای مو اتوی مو است بنابراین هنرجویان باید حتماً هر کدام دارای یک اتوی مو باشند، موادی که کراتین مو با آن انجام می شود ، شامپویی که PH آن بالا است، ماسک مو، سشوار دستی و کلاهی که دارای دمای سرد و گرم می باشند، شامپو فری سولفات ، برس کائوچویی، روغن آرگان، ماسک، عینک، دستکش یکبار مصرف ، گوش گیر پلاستیکی و مواد پلکس نیز از ابزار و وسایل لازم برای احیا کردن مو بوده که همه اینها در هنگام ثبت نام در دوره آموزش احیا و صافی مو در آموزشگاه مریم رحیمی فرد در قالب یک پک به هنرجویان ارائه می‌شود و هزینه آن بر عهده هنرجو است.

پس از پایان دوره آموزش احیا و صافی مو هنرجو چه توانایی‌های را کسب می ‌کند؟

هنرجویانی که در دوره احیا و صافی مو در آموزشگاه مریم رحیمی فرد ثبت نام می ‌کنند پس از پایان دوره با انواع روش های احیا و صافی مو آشنا شده و می توانند این روش ها را به صورت کاملاً تخصصی و با تسلط کامل بر روی موهای مشتری انجام دهند.
هنرجویان در صورت تمایل پس از پایان دوره و دریافت معرفی نامه از آموزشگاه می‌توانند پس از شرکت در آزمون های فنی و حرفه ای و کسب مدرک بصورت کاملاً مستقل جذب بازار کار شده و در این امر فعالیت کنند و یا آرایشگرانی که مهارت های خود را با شرکت در این دوره توسعه داد اند می توانند کسب و کار خود را گسترش دهند.
با توجه به اینکه امروزه صاف کردن موها در بین جوانان بسیار باب شده و افراد زیادی تمایل به انجام این روش برای زیباتر کردن موهای خود دارند بنابراین کسب درآمد از این شاخه های آرایشی زیاد بوده و با فراگیری این رشته و کار کردن پس از دوره آموزشی می ‌توان درآمد بالایی کسب نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *