آموزشگاه زیبایی مریم رحیمی فرد

آموزش کمک های اولیه

دوره آموزش کمک های اولیه درآموزشگاه مریم رحیمی فرد ارائه شده و هنرجویان پس از پایان دوره به صورت حرفه ای و مسلط توانایی انجام این امور را خواهند داشت.
کمک‌های اولیه نوعی عملیات و مراقبت های پزشکی است که پس از وقوع آسیب در همان محل برای نجات جان افرادی که از آسیب های جدی و جزئی رنج می برند ، انجام می شود.
باید توجه داشته باشید که کمک های اولیه فقط برای تثبیت وضعیت فرد آسیب دیده انجام می شود و یک درمان کامل پزشکی نیست و پس از انجام این اقدامات فرد باید به بیمارستان یا مراکز درمانی منتقل شود.
با توجه به اینکه دانستن کمک های اولیه می تواند به شما در نجات دادن جان افراد کمک کند داشتن دانش کمک های اولیه برای تمام افراد یک ضرورت محسوب می شود.
برگزاری این دوره در آموزشگاه مریم رحیمی فرد با هدف بالا بردن دانش و توانایی های افراد برای انجام فوریت های پزشکی در مواقع اورژانس بوده تا بستری مناسب برای بالا رفتن سطح سلامت در ایجاد شود.

آموزش کمک های اولیه
آموزش کمک های اولیه

دوره آموزش کمک های اولیه

مزایای شرکت در دوره آموزش کمک های اولیه چیست؟

– کاهش تعداد حوادث در محل کار

آموزش کمک های اولیه به کارکنان شاغل در یک محیط کاری کمک می کند تا یاد بگیرند که نسبت به ایمنی در محل کار خود هوشیارانه عمل کنند که این مسئله منجر به کاهش تعداد صدمات می‌شود . به حداقل رساندن خطر برای کارگران و کاهش حوادث در محل کار برای همه یک مزیت است.

– نجات جان انسان ها

هنگامی که یک تصادف اتفاق می افتد هر ثانیه آن مهم است و انجام کمک های اولیه می تواند به معنای واقعی کلمه ، تفاوت بین مرگ و زندگی را ایجاد کند.
کمک های اولیه بر بهبودی فرد تاثیر می گذارند و می توانند تفاوت در ناتوانی کوتاه ‌مدت و بلند مدت را تعیین کنند . زیرا مغز انسان تنها می تواند ۶ دقیقه بدون اکسیژن را تحمل کند، بنابراین انجام کمک های اولیه به محض از دست دادن هوشیاری برای بقای جان فرد ضروريست.
همچنین ممکن است در خانواده خود و یا حتی در خیابان با یک فردی که از بیماری قلبی رنج برده و دچار حمله قلبی شده است مواجه شوید که در صورتی که دانش کمک های اولیه را داشته باشید می توانید تا رسیدن کمک های پزشکی و اورژانس او را از مرگ حتمی نجات دهید.

– تسکین درد

در صدمات جزئی دانستن چگونگی تسکین درد ممکن است از حمله پانیک جلوگیری کند. آرام ماندن و حمایت عاطفی در واقع یک نوع موثر تسکین درد است .
فردی که در زمینه کمک های اولیه آموزش دیده است می ‌داند که چگونه شخص مصدوم را از نظر فیزیکی حرکت دهد و به این ترتیب آسیب فرد کمتر می شود . امدادگر همچنین می تواند هرگونه پانسمان یا بانداژی که ممکن است مورد نیاز باشد را اعمال کند.

– افزایش ایمنی

یادگیری کمک های اولیه شما را مستعد تشخیص خطرات احتمالی می ‌کند. همچنین می توانید به افراد کمک کنید تا از محیط اطراف خود بیشتر آگاه شوند و به آنها کمک کنید تا خطرات احتمالی را شناسایی کنند .بنابراین آموزش دیدن کمک های اولیه به شما کمک می کند تا از خود، خانواده ،همکاران، دوستان و جامعه مراقبت کنید.

– کاهش زمان بهبودی

واکنش سریع به بیماری یا آسیب قبل از رسیدن کمک های بیشتر مانند آمبولانس یا اورژانس نه تنها می ‌تواند جان انسان‌ها را نجات دهد بلکه درد بیمار را نیز کاهش می دهد.

برای آشنایی بیشتر با دوره آموزش کمک های اولیه ، فایل صوتی زیر را بشنوید :
….

سرفصل های آموزش کمک های اولیه در آموزشگاه مریم رحیمی فرد چیست؟

– آشنایی با تعاریف و معانی کمک های اولیه
– وظیفه یک امدادگر در هنگام برخورد با مصدوم یا مجروح
– نحوه ارزیابی حال مصدوم یا مجروح
– آشنایی با انواع خفگی و فوریت های پزشکی در هنگام مقابله با افرادی که مشکلات تنفسی و قلبی دارند.
– نحوه CPR کردن مصدوم برای نجات جان او
– شناسایی آسیب و توجه به عوامل محیطی و سانحه رخ داده
– عکس العمل های مناسب در هنگام برخورد با مسمومیت ها ، سوختگی ها و خونریزی
– آشنایی با انواع شوک و اورژانس های قلبی
– نحوه تشخیص آسیب های اسکلتی
– چگونگی انتقال مصدوم به بیمارستان
– نحوه بانداژ و آتل بندی
– نحوه برخورد با فردی که غش کرده و یا صرع دارد.
– انجام پانسمان و تزریقات

 

برای کسب اطلاع از شهریه  و زمان شروع دوره با ما تماس گرفته یا در واتساپ پیام بگذارید.

در پایان دوره هنرجویان چه مهارت هایی را کسب می کنند؟

با توجه به اینکه در طول دوره پس از گذراندن اموزش های تئوری هنرجویان زیر نظر مربیان مجرب این مرکز اقدامات عملی را بر روی مولاژ انجام می دهند ، پس از پایان یافتن دوره آموزش کمک های اولیه بر انجام تمام امور کاملاً تسلط و مهارت پیدا کرده و در صورت برخورد با حوادث غیر مترقبه و مصدومان، قبل از حضور یافتن کادر درمانی می توانند اقدامات اولیه را برای نجات جان مصدوم انجام داده و باعث کاهش آسیب به فرد شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *